در حال بارگذاری ...

jkgukv

شبکه ی تاریک !!

شبکه ی تاریک !!

 

بخشی از شبکه ی جهانی اینترنت فقط توسط نرم افزارهایی خاص قابل دسترسی است که پس از مرتبط شدن به وسیله ی آن نرم افزار مرورگر خواهد توانست به اطلاعات آن وب سایت دسترسی داشته باشد. چنین بخش هایی از اینترنت که از گزند موتورهای جستجو پنهان هستند و فقط دسترسی های بسیار خاص به آن ها ممکن است، شبکه ی تاریک نامیده می شوند؛ برای اطلاعات بیشتر با ما همراهباشید.

به نظر می رسد در شبکه ی جهانی اینترنت هر چیزی ممکن است. وبسایت هایی از دید موتورهای جستجو پنهان شده اند و فقط با وارد کردن مستقیم آدرس قابل دسترسی هستند، در این فروشگاه های مجازی خاص عموماً محصولات غیرقانونی مانند مواد مخدر و سلاح گرم به فروش می رسد؛ پرداخت به وسیله ی بیت کوین های رمزگذاری شده و غیر قابل ردگیری صورت می گیرد. حتی وب سایت هایی برای استخدام تروریست کشف شده که می توانید با پرداخت مبلغی، قاتلی را اجیر کرده و از شر دشمن تان خلاص شوید. از آنجا که ماهیت شبکه ی تاریک به مخفی بودن آن است این شبکه ها به مأمنی امن برای گروه هایی که باید از دید حکومت و قانون مخفی بمانند تبدیل شده است. از طرفی افشاگران اطلاعات نیز از این شبکه برای ارتباط با روزنامه نگاران استفاده می کنند و گروه های مافیایی و تروریست ها و جنایتکاران ارتباطات خود را در این شبکه پوشش می دهند.

ورود به تاریکی

the dark web

راه های مختلفی برای دسترسی به شبکه ی تاریک وجود دارد که معمول ترین آن ها استفاده از Tor و i2p است. استفاده از این نرم افزارها به راحتی یک دانلود و نصب ساده است. شبکه ی تور با عبور دادن اطلاعات از میان شبکه ای چندین لایه و رمزگذاری اطلاعات به شیوه ای که فقط کامپیوتر مقصد توان دسترسی به آن را داشته باشد راهی امن برای ارتباط مخفیانه در شبکه ی اینترنت فراهم کرده است. به جای آدرس های معمول تور از آدرس های onion استفاده می کند که محتوای حفاظت شده ای دارد، حتی موتورهای جستجو مانند Bing و Duck Duck Go خدمات ویژه ای برای فرستادن آدرس های شبکه ی تور ارائه می کنند.

معامله ی واقعی، فقط مجازی است

خدمات در شبکه ی تاریک بدون رد و بدل شدن پول هیچ گاه تا این حد جذابیت پیدا نمی کرد و این همان چیزی است که بیت کوین برای آن ساخته شده است. مطالعات جدید محاسبه کرده اند که هر سال حدود ۱۰۰ میلیون دلار آمریکا در این شبکه صرف معامله ی مواد مخدر می شود و تمام این مبالغ به وسیله ی بیت کوین پرداخت می شود. ردگیری بیت کوین به علت استفاده از سرویس های مختلف و در هم آمیخته بسیار سخت است و شبکه هایی مانند Bitcoin laundry به صورت موثری می توانند از این پرداخت های غیر قابل ردیابی پشتیبانی کنند.


نظرات کاربران